Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Vánoční citrusové hvězdičky

Lucia Gažová

14.12.2015

Jaké by to byly Vánoce bez vánočního pečiva? Myslím si, že všichni musíme jen souhlasit, že vánoční pečivo neodmyslitelně patři k těmto svátkům. Čím více druhů, tím lépe. Ať už máte rádi tradiční chutě nebo nové kombinace, na Vánoce si každý najde to svoje. My jsme si pro vás připravili opět velmi chutný recept, který nezabere mnoho času.
Ingredience:
450 g hladké mouky
250 g másla
150g práškového cukru
2 žloutky
Vanilkový lusk
Šťáva a kůra z 1 citrónu
Kůra z 1 pomaranče

Vianocne citrusove kolaciky

Nejprve si alespoň na hodinu před pečením vytáhněte máslo z lednice. Výhodou později bude konzistence a snadnější zapracování do těsta. Při pečení mi došel práškový cukr a tak jsem si pomohla v současnosti velmi populárním smoothie makerem Mix&Go od výrobce Russell Hobbs, který si s přeměnou krystalového cukru na práškový poradil rychlo a hladce a já jsem mohla pokračovat v pečení. Pokud máte všechny přísady připravené, promícháme je společně v misce. Po spojení všech přisad by nám mělo vzniknout kompaktní a už i velmi chutné těsto. 

Vianocne citrusove kolaciky

Aby se nám s ním ale lépe pracovalo, dáme ho na půl hodiny do ledničky. Důležitým krokem je samozřejmě těsto zakrýt potravinovou fólií nebo igelitovým sáčkem, aby nám neoschlo. Následně těsto vyválíme na pomoučené pracovní desce asi na tloušťku 0,5 cm.

A můžeme začít vykrajovt! Ať už hvězdičky nebo jiný Vánoční motiv, je jen na Vás.  Samozrejmě, že kousek těsta odložíme i pro naše nejmenší, abychom do vánočního pečení zapojili i je. 
Vianocne citrusove kolaciky

Teď už nám zbývá jen jediné. Poukládat je na plech a dát jim malou tečku na závěr. Ozdobit je můžete jakkoliv. Ať už posekanými ořechy, poprášit je kakaem nebo je nechat jen tak. Jejich chuť je prostě dokonalá! Pečeme na 155 stupňů 10-12 minut.

Dobrou chuť!

Vianocne citrusove kolaciky

Pošlete článek známému