Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Uchovávání potravin ve vakuu nabízí řadu výhod

O plýtvání potravin jsme se zmínili už v předchozím článku. Znovu ale musíme zopakovat, že tento jev představuje významný sociální, ekologický a ekonomický problém současné společnosti. Podle posledních odhadů tvoří potraviny až 30 % veškerého odpadu domácností. Snížení tohoto alarmujícího čísla je přitom nesmírně snadné. Stačí při nákupu přemýšlet a potraviny vhodně uchovávat. K tomu vám poslouží vakuovací systémy a storage boxy značky Status.
Náš tip: Abyste byli v obraze, přečtěte si náš článek o vakuovacích pomůckách.

Jaký status má Status?
Status je slovinskou firmou založenou v roce 1995. Na našem trhu tak působí již více než 24 let. Za dobu své existence vytvořil bohaté portfolio vakuovacích přístrojů a storage boxů, které si oblíbily domácnosti, ale i velké provozy. Společnost Status soustřeďuje 98 % své výroby právě do Slovinska, proto patří mezi silného a respektovaného hráče.

Status skladovanie

S jeho výrobou soustředěnou do Evropy také úzce souvisí výhody, které z tohoto rozhodnutí plynou. Společnost se může například rychleji přizpůsobovat potřebám evropských zákazníků. Je držitelem několika ocenění a patentů a jejím cílem je vyrábět inovativní zařízení pro domácnosti, které chtějí předcházet plýtvání potravin a zároveň je udržet co nejdéle čerstvé.

K dispozici je vakuovací pumpa i vaku džbán
V první řadě vymýtíme představu o tom, že vaku boxy musí být malé nevzhledné krabičky, které vám budou ve skříňkách zabírat drahocenné místo. Nabídka vakuovacích boxů Status je opravdu bohatá.

Kromě speciálního džbánu, který se mimochodem stal bestsellerem roku 2014, a je vhodný pro uchování čerstvých šťáv, sirupů anebo džusů s praktickým tvarem vhodným do dvířek ledničky, se v sortimentu Status setkáte také s dózou na špagety a jiné těstoviny i manuální vakuovací pumpou.

Status skladovanie

Díky této inovativní záležitosti, která pro svůj chod nepotřebuje napájení z elektřiny ani tužkové baterie, vytvoříte v boxu vakuum během několika mála sekund. Pumpa je totiž použitelná na všechny storage boxy Status. Pokud dáváte přednost klasice, pak vás jistě zaujmou standardní obdélníkové boxy, které jsou svým tvarem ideální nejen do ledniček, ale také mrazáků.

Boxy můžete používat společně s vakuovací pumpou anebo samotné. Na jejich víku si dokonce nastavíte datum, kdy jste potraviny do ledničky či mrazáku vložili. Dostupné jsou v různých barvách a objemech.

Nepostradatelní pomocníci
Výhodou výše zmíněných storage boxů je skutečnost, že díky nim zůstanou potraviny svěží, čerstvé a zdravé až 4x delší dobu než bez vakua. Kromě toho, že je jejich nabídka opravdu velmi bohatá, existují také praktičtí pomocníci, kteří vám skladování a uchovávání potravin ještě více ulehčí.

Prvním zmíněným je odkapávací mřížka, která se skvěle hodí pro uskladnění vlhkých a mokrých potravin. Mřížka funguje na velmi jednoduchém principu. Zbytečná tekutina se jednoduše uloží ve spodní části nádoby a potraviny jsou stále v suchu. Mřížka je navíc navržená pro mytí v myčce na nádobí.

Status skladovanie

Dalším nepostradatelným pomocníkem je praktický rozdělovač. Jednotlivé vaku boxy lze rozdělovačem jednoduše rozdělit na tři části a do každé z nich uskladnit jinou potravinu. Rozdělovač využijete nejen doma, ale také třeba na pikniku anebo během výletu do přírody.

Praktické sety neomrzí
V nabídce značky Status jsou také kompletní sety storage boxů, které jsou vhodné třeba jako dárek. Například pětidílný set vaku boxů obsahuje boxy o objemu 0.5 l, 0.8 l, 1.4 l a 2 l a vakuovací pumpu. Dostupný je ve čtyřech atraktivních barevných kombinacích.

Pokud vaříte pro velkou rodinu, pak je pro vás doslova jako stvořený 5 dílný set velkých vaku boxů obsahující boxy o objemech 3 l a 4.5 l. Součástí sady je opět ruční vakuovací pumpa a set přepážek pro oba boxy. Sada je dostupná v modré a červené barvě.

K dispozici je také pasta set pro gurmány a milovníky těstovin, který obsahuje speciální oválný box pro špagety anebo jiné těstoviny, ruční vakuovací pumpu a univerzální struhadlo vhodné na tvrdý sýr, ořechy, křen nebo čokoládu.

Status skladovanie

Pro vánoční anebo narozeninové pečení je doslova jako stvořený Holiday cookie baking set o dvaceti kusech. Ten obsahuje 2 litrový vaku box, univerzální struhadlo, zdobící pero, 10 kusů formiček s vánočními motivy a šablony na písmena.

Pokud milujete čerstvé šťávy, džusy a freshe, pak vám nesmí chybět set pro posílení imunity, který umožňuje uchovat čerstvě vymačkané ovocné a zeleninové šťávy ještě delší dobu. Set obsahuje litrový vaku džbán, ruční vaku pumpu a škrabku na ovoce anebo zeleninu.

Předposledním setem z nabídky Status je 2 dílný set na marinování. Ten díky vakuu urychluje marinovací proces. Díky němu se totiž roztáhnou póry masa a ryb a marináda tak lépe pronikne dovnitř. Set obsahuje čtvercový 2 l vaku box a ruční vaku pumpu.

Posledním z naší nabídky je 3 dílný set oválných vaku boxů. Jednotlivé boxy lze jednoduše uložit třeba do dvířek chladničky anebo spíže. Set obsahuje oválný box o objemu 0,75 l a 1,5 l, ruční vakuovací pumpu a dvě odkapávací mřížky.

Status skladovanie

Tajemství vakua
Vakuovací přístroje a storage boxy slouží primárně k dlouhodobému a kvalitnímu uchování potravin nejrůznějšího druhu. Díky vakuovacím přístrojům jsou potraviny drženy ve vakuu, které zachová čerstvost i výživné látky v potravinách.

Hlavním cílem těchto společníků do moderních domácností a provozů je tak prodloužení trvanlivosti potravin a eliminování vyhazování prošlého jídla. Například takové čerstvě uvařené jídlo vydrží v lednici čerstvé zhruba dva dny. Pokud je ale zavakuováno, prodlužuje se doba jeho čerstvosti na 10 dní.

U čerstvého ovoce a zeleniny může jít dokonce o závratných dvacet dní. Velmi podobná je situace také se skladováním v mrazničkách. Pokud do mrazáku umístíte čerstvé maso, vydrží čerstvé zhruba 6 měsíců. Pokud ho ale odborně zavakuujete, pak se tato doba prodlužuje na neuvěřitelných 18 měsíců.

Pošlete článek známému